Štvrtok, 13. júl, 2017 | Meniny má Margita
Pridajte si svoje mesto

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Aby sa vyhli zápcham na kruháči, valia si to cez sídlisko (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Páni poslanci,

neviem, či čítate diskusie pri článkoch, ale objazd kruháča v smere od nadjazdu bol návrh v takejto diskusii a až potom to prevzal magistrát. Presne tento istý postup je možné urobiť aj z druhej strany. Zrušiť zipsovanie a tí, ktorí pôjdu do Košút sa zaradia vpravo a tí, ktorí pôjdu rovno sa zaradia vľavo. Rozšíri sa kruháč na jednej štvrtine obvodu (od zdravotného strediska) a obidva jazdné pruhy od mesta pôjdu súčasne. A cez kruhový objazd sa zvýši prejazdnosť teoreticky o 100 %. Zmizne aspoň časť kolón. Riešte príčinu a nie následok.
Mňa by skôr zaujímalo, kedy uplynú konečne tie dva roky, na ktoré bola daná mestom výnimka na tento kruhový objazd a postaví sa normálny. Pán primátor to totiž verejne prisľúbil!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Si dobre poznamenal,

kruháč na 2 roky na výnimku, tá už bola párkrát predĺžená a aj vypršala pred 1-2 rokmi... Ale veselo sa jazdí bez žiadneho zmysluplného riešenia. Neviem, prečo sa nevybudoval normálny kruháč na križovatke do nákupného centra a do Kauflandu. Mohli na to zaviazať investora Campa, miesta je tam dosť a všetci by bolo spokojní (z Košút 1 by to mali do centra o 400 m ďalej, ináč iba plusy).
To otvorenie do prava do Košút by bolo rozumné- v špičke by sa nemuselo využívať iba pre Košúty, ale vznikom by akýsi By- pass aj pre hlavný smer okolo Kauflandu. Nevravím, že je to ideálne riešenie, ale vždy lepšie, ako teraz cez Hurbanku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Objazd kruháča

Ja to až tak ideálne nevidím. Jazdný pruh vytvorený v smere Priekopa - Sever čo pribudol na kruháči sa s so žiadnym nekrižuje, nevznikajú žiadne kolízne situácie, toto riešenie je fajn. Ak by sa niečo podobné urobilo aj v smere Sever - Priekopa, tak vodiči idúci zo Severu by museli dávať prednosť vozidlám v kruhovom objazde a ďalší problém by nastal pri výjazde z kruhového objazdu. Tí čo pôjdu do Košút pôjdu vpravo, žiadne križovanie s iným jazdným pruhom, idú bez starostí. Zober si situáciu že v smere od Priekopy ide vozidlo, ktoré chce odbočiť ku zdravotnému stredisku resp. do Renaultu. Musí prejsť do iného jazdného pruhu, musí teda dať prednosť vozidlám idúcim v tomto jazdnom pruhu, čiže tretie možno druhé vozidlo ostane stáť v kruhovom objazde a doprava v smere Sever - Priekopa kolabuje. A úplne posledná pikoška - prechod pre chodcov takmer priamo v kruhovom objazde. Jasné, dá sa zrušiť len aby si s tým počítali aj chodci. Inak maľovanie vodorovného dopravného značenia "prechod pre chodcov" priamo do križovatiek je asi špecialitka Martina.
To, že tento problém by vyriešil normálny kruhový objazd s veľkosťou minimálne ako je na Podháji tak v tomto s tebou súhlasím.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Re:

Pravý jazdný pruh v smere od mesta nemusí vôbec zasahovať do kruháča, môže ísť povedľa - tak ako v smere od nadjazdu. Obchvat kruháča. Bol by iba pre autá idúce od mesta do Košút. Kruháč by neobmedzoval, ale bolo by treba rozšíriť cestu do Košút, aby sa mali kam zaradiť autá idúce z kruháča aj popri ňom. Ale to by naši zvolení na magistráte za pár miliónov vyriešili. Dočasne a na výnimku. Alebo jeden cestár za tri pivá...a navždy.
Je to len jedna z možností, ako zvýšiť prejazdnosť kruháča. Možno pomôže viac, ako dve hliadky s bločkami na sídlisku.
Išlo mi o to, aby sa riešili problémy a nie následky. Nám nepomôže nadávať na vodičov, že nevedia tzv. zips. Ak aj budú vedieť, aj tak tam je iba jeden jazdný pruh a ten má obmedzenú kapacitu. Od nadjazdu sa urobil druhý jazdný pruh a kolóny zmizli, ani sa vodiči nenaučili zipsovať. Prečo nezvýšiť aj počet jazdných pruhov v opačnom smere?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kruhač

Nepochopili sme sa. Áno, máš pravdu že jazdný pruh vôbec nebude zasahovať do kruháča. V tomto s tebou súhlasím. Ja hovorím o problémoch čo nastanú, keď auto idúce z Priekopy bude chcieť odbočiť k zdravotnému stredisku resp. pôjde do Renaultu. Vtedy bude križovať jazdný pruh o ktorom hovoríš ty a keďže musí dať prednosť vozidlám idúcim v inom jazdnom pruhu tak musí ostať stáť až kým nebude môcť odbočiť cez ten tebou vytvorený jazdný pruh. A táto situácia môže viesť až k zastaveniu dopravy v celom kruhovom objazde. Proste odbočenie do Košút je úplne iné ako vytvorenie druhého jazdného pruhu od nadjazdu v smere do mesta. Značná časť problémov sa vyrieši vtedy, keď bude obchvat naplno fungovať a na každom vjazde do mesta tomu bude zodpovedať aj dopravné značenie. A určite sa značná časť problémov vyrieši vtedy, keď vodiči budú ovládať príslušné predpisy a budú ich dodržiavať. Vrátane dodržiavania dopravnej značky "obytná zóna".
PS - Ty si niekedy videl na sídlisku dve hliadky s bločkami?? :)) Lebo veru občas by som ich tam privítal...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ešte raz opakujem:

ten, kto pôjde od Priekopy do Košút, pôjde kruháčom, presne ako teraz. Ten, kto pôjde z mesta na nadjazd mu dá prednosť - ako doteraz. Ten, kto pôjde z mesta do Košút sa zaradí vpravo a mimo kruháča prejde na Košútsku cestu. Tú treba na úseku cca 100 metrov rozšíriť o jeden jazdný pruh a na ňom sa zozipsujú prichádzajúci od Martina a od nadjazdu. Prosím, vysvetli mi, kde bude aký kolaps?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ešte raz teda...

Aj ja zopakujem, že problém nie je v kruháči ale za ním. Za kruhovým objazdom niekto potrebuje odbočiť, za kruhovým objazdom dochádza k prejazdu cez jazdný pruh čo by obchádzal kruhový objazd.
Ako píšeš v ďalšom príspevku, príjazd ku zdravotnému stredisku sa dá urobiť aj z Hurbanovej ulice. Aj v tomto máš pravdu, len neviem či by f. Autona ako vlastník pozemku súhlasila s predajom svojho pozemku na prístupovú komunikáciu. Keď už teraz si svoj pozemok uzavrela, zrušila tam parkovanie a zakázala tam vjazd iným automobilom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Máme opačné prístupy k problémom:

skús aj Ty hľadať riešenie a nie dôvody, prečo sa to nedá. Ja tvrdím, že sa to dá! Len treba hľadať. V podstate sa môže začať v zmysle územného plánu budovať východný obchvat mesta. Ten počíta so štvorprúdovou cestou na mieste Košútskej.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Riešenie

Opačný prístup nie je problém ak vieme normálne komunikovať bez nadávok ako na nete býva často zvykom. Keďže mi tie autá jazdia priamo pod oknom, tak mi to jedno nie je, ale pozerám sa na vec reálne. Východný obchvat mesta na územnom pláne pekne vyzerá, ale povedzme si úprimne - po ňom ja už jazdiť nebudem a veru neviem či niekedy vôbec bude zrealizovaný.
Moje riešenie je jednoduché - dobudovať D 1-ku a postaviť R 3-ku. Tieto dve komunikácie dostanú tranzitnú dopravu mimo mesta. Nehovorím že toto bude zrealizované rýchlo, ale myslím že skôr ako východný obchvat mesta.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Doplním:

K zdravotnému stredisku a predajni automobilov sa dá napríklad urobiť príjazd aj z druhej strany - z Hurbanky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Objazd kruháča

Chcel som reagovať na tvoj príspevok, ale akosi sa to dostalo k rastovi. Kopírovať to už nejdem, ak chceš prečítaš si to o kúsok nižšie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Každý normálny vodič, pokiaľ nemá vážny dôvod, tak vždy dá prednosť kvalitnejšej a rýchlejšej ceste. To, že to v Martine a okolí vyzerá tak, ako to vyzerá, nie je zásluhou tých, ktorí si našli obchádzku a vôbec nevidím dôvod, prečo ich za to trestať (pokiaľ, samozrejme, neprekračujú rýchlosť alebo neporušujú nejaké iné pravidlá). A že sa MY venuje viac obchádzkam, ako trebárs vyššie spomínaným návrhom riešenia kruháča, asi nič nezlepší, akurát poskytne návod aj tým, ktorí doteraz trpezlivo čakali v kolónach.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hrnčiar je absolútny výsmech

Takého primátora môže robiť hocikto. Rozdrbať mesto, cesty, neriešiť problémy občanov a len čakať kde sa vyskytne nejaký pozemok atď je nonsens. Hlavne zo všetkého vytĺcť politický kapitál a priblblo sa za to vysmievať z bilbordov ľuďom do ksichtu. Takýto ľudia nám chcú vládnuť, čo sa nevedia ani postarať o mestečko? Je mi z toho na grc.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Lepsie bych to nenapisal. Uplny suhlas.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tak

Hrnčiar nezblbol celý MT preto, aby sa MT rozvíjal, krásnel a bohatol... On išiel do politiky, či už komunálnej, alebo tej "vrcholovej" kvoli peniazom a medzi svojimi sa tým nikdy netajil.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

páni poslanci...

poslanec Adamko zrejme dostal výpadok pamäte. za túto situáciu sú spoluzodpovední všetci poslanci. Kto iní sa vyjadroval k stavebným konaniam pri Campe, Kauflande atď ak nie oni..ale máme tu tradíciu výpadkov pamäti, tak sa nieto čomu čudovať.Najlepšie sa vyhovoriť na ročné obdobia, veď príroda je "sviňa" keď pošle do Košút zimu! Ja sa len divím čo presvedčilo národ aby ich tam zvolil...
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

  1. Cyklista zahynul pár dní po nehode, polícia hľadá svedkov zrážky 2 259
  2. Vypustený kanál láka zvedavcov, našli sa v ňom vraky či granáty 1 153
  3. Fomat má nových trénerov, posilniť ho má aj obávaný strelec 548
  4. Dajte si pozor, filmári budú zajtra stáť za bučkami 503
  5. Snajper Vajagič už úraduje aj vo Fomate 481
  6. Obranca Kozák zamieril do Slovana 286
  7. Hviezdoslavov park bude mať nový altánok 216
  8. Ľadoveň na niekoľko dní zahalila tma 208
  9. Nového kormidelníka Fomatu oslovil prísľub koncepčnej práce 201
  10. Turčania už poznajú súperov v Slovnaft cupe 141