Líder z Dražkoviec po polčase prehrával, ale zápas otočil

Dražkovčania to nemali v Ďanovej jednoduché, domáci dobre bránili, a tak mal favorit čo robiť, aby napokon uspel.

I. trieda má za sebou už 20 kôl. I. trieda má za sebou už 20 kôl. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Ďanová – Dražkovce 1:3 (1:0)
Líder mal už v prvom polčase viac z hry, dlho dobýjal domácu bránu, ale bezvýsledne. Naopak, v 36. min udrelo nečakane na druhej strane, keď po centri Ďurdíka a priťuknutí Lukáča pohotovo zareagoval v koncovke P. Weis. Aj druhý polčas patril favoritovi, ktorý napokon v krátkom časovom úseku otočil zápas. V 56. min sa k odrazenej lopte dostal Rapan a vyrovnal, pričom už o tri minúty sa strelecky presadil aj Čiljak. Kanonier hostí sa do streleckej listiny potom zapísal ešte raz, v 79. min premenil penaltu a bolo definitívne rozhodnuté.
Góly: 36. P. Weis, resp. 56. Rapan a 59. a 79. Čiljak (druhý z pok. kopu). ĎANOVÁ: Feriančík – Ďurdík, Žúbor, Doboš, Matej, Šavol, Petrinec (46. Buľovský), Kubo, P. Weis, Lukáč, J. Weis (76. Blahušiak). DRAŽKOVCE: M. Marčičiak – Jesenský, Simonsen, Murček, Hornák, Záborský, Čiljak, Pisch, Rapan (88. Rapan), Štefanides (65. R. Pleško), Langaker.

H. Štubňa – Dubové 1:2 (0:1)
Favorit vstúpil do zápasu aktívne a v 9. min už vyhrával, keď sa k odrazenej lopte dostal Kuzmány a nechytateľnou strelou pod brvno nádherne skóroval. Domáci postupne hru vyrovnali, šance sa striedali na oboch stranách, ale na polčasovom výsledku sa nič nezmenilo. V druhom dejstve mal nováčik miernu prevahu, ale v koncovke sa trápil. Hostia to využili a v 79. min sa po rýchlom protiútoku presadil Hús. Žiara ale bojovala ďalej, v 86. min sa konečne dočkala, keď z penalty znižoval Gaurík. Avšak do konca už bolo málo času, skúsenejší hostia si výsledok postrážili.
Góly: 86. Gaurík (pok. kop), resp. 9. Kuzmány a 79. Hús. HORNÁ ŠTUBŇA: Kozlík – Štefanov, Boďa, P. Tomahogh, Kubatka, Ďurdík, R. Tomahogh, Bača, Schmidt, Blahušiak (77. Wahlandt), Garlík. DUBOVÉ: P. Lettrich – Vaclavík, Kútnik, Jelenčík, Rakyta, R. Erteľ, Kubík, Kuzmány (61. Vereš), J. Šmiček, Karas, Hús (88. Šefraník).

Sučany – Trebostovo 4:0 (1:0)
Domáci sa od začiatku s vervou pustili do súpera, pričom situáciu im uľahčilo aj vylúčenie hosťujúceho Berkiho už v 14. min. Zdalo sa, že to bude pre Tatran malina, ale opak bol pravdou. Sučany sa presadili až v 41. min keď sa volejom zaskvel J. Zelienka. Druhý polčas už ale prognózy naplnil. V 48. min pekne zakombinoval L. Majerčík s Kačákom a jarná posila domácich s prehľadom zvýšila na 2:0. Skóre zápasu potom ešte v prospech Tatrana vylepšil opäť kanonier Kačák a v samom závere ešte aj Vajdel.
Góly: 41. J. Zelienka, 48. a 77. Kačák a 90. Vajdel. SUČANY: M. Margetín – Kapusta, Jelluš, Huličiar, Schvartz, L. Zelienka, Vajdel, Lukáč, J. Zelienka, Lacko, Kačák. TREBOSTOVO: Štrba – Mertiňák, Berki, Ondrla, Čepčány, Šuhajda, Porubčanský, Illés, Kapusta, Šťastniak, Buocik.

Malý Čepčín – Turčianske Teplice 1:1 (0:1)
Zápas priniesol futbal medzi šestnástkami. V strede poľa síce mali viac z hry hostia, avšak svoje akcie nedokázali dostať do finálnej fázy, ktorá im prakticky vôbec nevychádzala. Napriek tomu sa ujali v 19. min vedenia, keď po odvrátenom rohu dokázali dostať loptu naspäť do šestnástky a v nej sa strelou po zemi presadil Mrváň. V druhom polčase sa obraz hry zásadne nezmenil, hoci Družba bola nebezpečnejšia. Mala viac šancí a napokon jednu aj využila, keď tréner Chovanec v 71. min najprv obohral Kruteka a potom peknou strelou poslal loptu pod brvno.
Góly: 71. J. Chovanec, resp. 19. Mrváň. MALÝ ČEPČÍN: Píš – Vladár, Matej Lettrich, Koníček, J. Chovanec, M. Chovanec (81. Scherer), M. Rohoň, Šmatlák, J. Dianovský (84. Matúš Magoč) ,P. Klain, Prokain. TURČ. TEPLICE: Hanzel – Lehotský, Pastyrnák (88. Mračko), J. Koleno, Krutek, Garaj, Hanzel, Mrváň, M. Gaurík (46. Šolc), Frno, T. Klain.

Príbovce – Lipovec 2:4 (1:3)
Domáci mali problém so zostavou, doslova ju pred zápasom lepili. Aj tak sa hral svižný a útočný futbal. Dynamo išlo do vedenia v 11. min po dôraznom súboji Čierneho, ktorý sa presadil až medzi tromi hráčmi. Hostia vyrovnali bleskovo z nacvičeného signálu, keď po prihrávke z roku sa spoza šestnástky presne trafil Rác. Potom dostal červenú kartu za nešportové správanie Mazurák, čo Lipovec ešte do prestávky po chybách domácej defenzívy využil na získanie dvojgólového náskoku. V druhom polčase Príbovčania aj v oslabení zabrali, mali viac z hry a napokon sa im podarilo po úspešnej penalte v 60. min znížiť. Lenže v samom závere sa jedenástka kopala aj na druhej strane, čo domáci cítili ako veľkú krivdu, a Kúdelka ju nekompromisne využil.
Góly: 11. Čierny a 60. Štrbák (pok. kop), resp. 12. Rác, 35. Varádi, 39. Rybárik a 82. Kúdelka (pok. kop). PRÍBOVCE: Pavlík – Š. Lach, Bízik, Koželuha, Svitač, Mazurák, M. Šolc, Štrbák, M. Matúš (53. Veterník), M. Ziman, Čierny. LIPOVEC: Híll – Šenšel, Moďoroši (70. Okál), Raček, Kúdelka, Havran, Varádi, Rybárik, Jurkov (89. Vydra), Rác, Martiník.

Mošovce – Bystrička 0:2 (0:0)
Vo vyrovnanom prvom polčase si hostia vypracovali viac gólových príležitostí a nastrelili i tyč Kubisovej brány. Vedenia sa však mohli ujať aj domáci po krásnej strele J. Petroviča, ktorú ale Švadlenka bravúrne zneškodnil. V druhom polčase vyšiel Slovanu úvod, v 49. min sa po sérii chýb Mošovčanov v strede ihriska strelecky presadil T. Krnáč. Domáci potom vynaložili všetky sily na vyrovnanie, ale nádej na bod im zobrala podľa ich názoru sporná penalta, ktorú v 86. min na druhý gól využil T. Krnáč.
Góly: 49. a 86. T. Krnáč (druhý z pok. kopu). MOŠOVCE: Kubis – Záborský, Lúdik, Thomka, M. Petrovič ml., Rišian, Ličko, J. Petrovič (46. Kováč, 77. M. Šavol), Miškóci, Straka, P. Šavol. BYSTRIČKA: Švadlenka – Jesenský, Blažek, Šimko, Lietavec, Košút, Kubinec, Kijonka (58. Štefánek), Vilček, T. Krnáč, Kosinka.

Turany – Sklabiňa 3:1 (1:1)
Domáci sa ujali vedenia už v 7. min, prudkou strelou k tyči z 20 m sa prezentoval L. Majerík. O dve minúty hostia vyrovnali, keď po centri Černáka do pokutového územia sa k lopte dostal osamotený Žilák a nedal brankárovi Poništovi šancu. Do konca polčasu sa potom hralo medzi šestnástkami a len ťažko sa obe mužstvá dostávali do šancí. Po zmene strán Turany zlepšili pohyb aj presnosť kombinácie. Navyše opäť im vyšiel vstup do polčasu, keď už v 49. min Golier našiel voľného L. Majeríka pred šestnástkou a ten druhým gólom poslal svoj tím opäť do vedenia. Sklabiňa sa snažila o vyrovnanie, mala aj šance, ale chýbala jej presnosť v koncovke. Definitíva prišla v 79. min. Postaral sa o ňu po dravom prieniku E. Majerík.
Góly: 7. a 49. L. Majerík a 79. E. Majerík, resp. 9. Žilák. TURANY: Poništ – Majerčík, M. Majerík, Bella, Getta (90. Noga), Truchlík, Ďugel, L. Majerík (83. Matúška), Bochnička, E. Majerík, Golier. SKLABIŇA: Škoda – Kováč (83. Barát), Černák, Chmúrny, Hvizd, Žilák, Slivka, Móric (53. Perinaj), Janák, Katrák, Fleško.

1. Dražkovce 20 16 4 0 68:13 52
2. Turany 20 13 3 4 50:24 42
3. Dubové 20 12 3 5 45:24 39
4. Sučany 20 10 6 4 46:30 36
5. T. Teplice 20 8 5 7 42:33 29
6. Trebostovo 20 8 5 7 29:28 29
7. Lipovec 20 8 4 8 40:41 28
8. Príbovce 20 8 4 8 23:28 28