Martin na Facebooku Turčianske Teplice na Facebooku

Tréneri a hráči o zápase Košice - Martin

Perfektná robota a aj parádny výsledok. Martinčania vyhrali v Košiciach 2:1 a stav série vyrovnali na 1:1. Tretí a štvrtý duel sa odohrá na Podháji. ajbližšie v stredu, potom vo štvrtok.

Martinčania zlomili negatívnu sériu a z Košíc si domov vezú jedno perfektné víťazstvo. (Zdroj: ADRIÁN DANAJ)

Košice – Martin 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Góly: 0:49 Bartánus (Suja, Ru. Huna), resp. 26:26 Koyš (Markovič) a 33:51 Pulli (Galamboš, R. Varga).

Vylúčení: 2:3 na 2 min. Presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: J. Konc, Snášel - Smrek, Stanzel. Diváci: 3 626.

MARTIN: Corbeil – Pulli, Kozák, Tabaček, Bačík, König, Brňák, Pacalaj, Salija – Korostin, Galamboš, R. Varga – Markovič, Heizer, Koyš – Rapáč, Dlouhý, Surovka – Dírer, Pokrivčák, Jurášek.

Stav série: 1:1.

Povedali o zápase

Miroslav Marcinko, tréner HC Košice: - Vstup do zápasu bol z našej strany dobrý. Dali sme rýchly gól, mali sme aj početnú
streľbu. Tak ako v prvom zápase, aj v tomto rozhodla druhá tretina. Žiaľ, tentoraz v náš neprospech. Nasadenie hráčov bolo až do konca, ale s jedným gólom sa nedá vyhrať.

Pavel Paukovček, tréner MHC Martin: - Prvú tretinu poznačil rýchly gól domácich. V druhej a tretej tretine chlapci príkladne bojovali o každý jeden puk tak, ako sme si pred zápasom povedali. Snažili sme sa nepúšťať súpera k vážnym šanciam. Dali sme dva góly
a náskok sme si dokázali ustrážiť. Keď to už pred bránkou "horelo," tak nás podržal brankár.

Martin Dudáš, obranca HC Košice: - Druhú tretinu sme totálne zaspali. Možno nám aj trochu uškodil rýchly prvý gól. Asi sme si mysleli, že to už pôjde samé. Vedeli sme, že Martinčania sú bojovné mužstvo a len tak ľahko sa nevzdajú. My teraz musíme zdvihnúť hlavy.

Jaroslav Markovič, útočník MHC Martin: - Dnes nám prvá tretina vyšla horšie než v prvom zápase. Po nej sme si však v kabíne povedali aj ostrejšie slová a som rád, že padli na úrodnú pôdu. Celkovo sme dnes ukázali oduševnený a bojovný výkon. Za toto víťazstvo sme nesmierne šťastní.