Žabokreky vyhrali aj na horúcej pôde v Palúdzke, v derby brali body domáci

Žabokreky aj po dlhom oslabení získali tri body z horúcej pôdy v Palúdzkej. V derby si Kľačanci poradili s Blatnicou, ktorá v zápase dvakrát viedla. Vrútky sa chceli chytiť s Černovou, no to sa im nepodarilo. Kláštor nemal s lídrom žiadnu šancu.

Kapitán martinského béčka Stano Gregor dva góly a minimálne jednému istému zabránil. Kapitán martinského béčka Stano Gregor dva góly a minimálne jednému istému zabránil. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Palúdzka – Žabokreky 1:2 (0:1)

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. V zápase popredných mužstiev piatej ligy sa síce hralo vo vysokom tempe, svižne i bojovne, no obrany dlho pred svojimi šestnástkami kraľovali a zachytávali každý pokus čo i len o náznak šance. A ak aj niečo prešlo, to spoľahlivo vyriešili brankári.
Až v 36. min si po rýchlom autovom vhadzovaní narazil loptu so S. Kalnickým hosťujúci Valášek, ktorý následnou strelou popri brankárovi poslal svoj tím do vedenia. Radosť Turčanov za chvíľu síce schladilo vylúčenie I. Huleja, no do prestávky sa už skóre nezmenilo.
V druhom dejstve domáci presilovku využili až v 72. min, keď po predĺženom centri napálil loptu pod brvno Kokavec. Palúdzka vycítila šancu, naďalej sa snažila útočiť, no Slovan aj s desiatimi hráčmi pozorne bránil.
A nielen to, keď mohol, pokúšal sa o brejky. Napokon mu aj jeden ideálne vyšiel, keď striedajúci mladík Jesenský odcentroval na S. Kalnického, ktorý mal čas nielen si spracovať hlavou loptu, ale ešte aj nekompromisne a trojbodovo zakončiť.
Góly: 72. Kokavec, resp. 36. Valášek a 86. S. Kalnický. ŽABOKREKY: Štefánik – Gallik, P. Kalnický, Volna, Roháčik – Grusmann (90. Polonec), Fučela – Valášek (89. Brna), I. Hulej, Maruniak (76. S. Jesenský).

Turč. Kľačany/MT B – Blatnica 3:2 (1:2)

TURČIANSKE KĽAČANY. Obidve mužstvá vyznávajú útočnú hru, a tak sa očakával dobrý futbal. Navyše príchuť derby dávala zápasu osobitú príchuť. Predpoklady sa naplnili, bolo sa na čo pozerať.
V 11. min si na parádny Kucianov pas nabehol Kempný, vybiehajúci Gonšor ho zastavil iba za cenu faulu a nasledovala jedenástka. Loptu si na biely bod postavil kapitán hostí a s istotou penaltu premenil.
O tri minúty mohol vyrovnať po Gregorovom pase Bobok, v dobrej pozícii však minul bránu.
V 17. min sa pokutový kop kopal aj na druhej strane. Tentoraz v defenzíve zaváhal M. Botoš, ktorý poslal na zem unikajúceho Repáňa. Zodpovednosť následne zobral na seba S. Gregor a vyrovnal.
Potom sa chvíľu zdalo, že iniciatívu v zápase preberajú domáci, nebezpečne vyzerala Bobokova hlavička, no pár centimetrov jej napokon chýbalo.
Dôležitý moment prišiel v 34. min, Kucian spoza šestnástky vystrelil, lopta trafila brániaceho hráča a skončila v sieti.
Martinská rezerva ostala po nečakanom údere v šoku, nič sa jej nedarilo, a tak nováčik v pohode kontroloval vedenie.
V prestávke bola v domácej šatni poriadna hrmavica, doslova v nej udierali hromy-blesky. Avšak zabralo to, lebo hneď po rozohraní Kľačanci z prvej akcie druhého polčasu vyrovnali. Na priamy kop Bukovčania vyskočil Gregor a typicky hlavičkou rozvlnil sieť.
V 53. min Kucianov dlhý pas poslal do šance P. Gorgosza, ten už aj okabátil Gonšora, no toho na bránkovej čiare zastúpil S. Gregor.
Hostí tento moment čoskoro zabolel, lebo už o minútu sa prebil pred brankára Ďanovského dravý Bobok a drzou strelou pod brvno zblízka strhol vedenie na stranu domáceho tímu.
Od 60. min „béčko“ hralo presilovku, lebo po faule na Boďu sa zo zápasom predčasne po druhej žltej karte rozlúčil Kutman. Blatničania však zápas nezabalili, bojovali o dobrý výsledok. V 65. min dvojica Kucian – Kempný prečíslila obranu súpera, do šance sa tak dostal P. Gorgosz, no ten z prvej prekopol bránu.
O päť minút po štandardke hlavičkoval nebezpečne Mazúr, ktorý sa položil do lopty, no vedľa. Útočník hostí mal v 77. min po Škutovom centri ďalšiu možnosť na vyrovnanie, no opäť nemieril presne.
Záver už Kľačanci zvládli, a hoci Blatničania by so bod asi aj zaslúžili, skóre sa už nemenilo.
Góly: 18. a 47. S. Gregor (prvý z pok. kopu), 54. Bobok, resp. 12. Kempný (pok. kop) a 38. Kucian. TURČ. KĽAČANY/MT B: Gonšor – Lilge, T. Dianovský, S. Gregor, Rohoň (46. Paulovič) – Bukovčan, D. Kováčik – Repáň, Boďa, Bobok – Rúrik. BLATNICA: P. Ďanovský – M. Botoš, Kutman, A. Letrik, Škuta – Kempný, Kucian, Koleník, V. Letrik – Mazúr (80. Zajasenský), P. Gorgosz.

Bešeňová – Kláštor 4:0 (1:0)

BEŠEŇOVÁ. Vedúce mužstvo začalo náporom a do 10. min si vytvorilo viacero šancí, no hostí podržal brankár Krkoša. Hra sa potom trochu vyrovnala, Tatran sa snažil vymaniť z defenzívy rýchlymi brejkami. Jeden bol aj celkom nádejný, no Liptáci nebezpečenstvo hasili odkopom na roh. Po ňom vznikla skrumáž a Fráterovi chýbalo málo k tomu, aby sa presadil.
Keď už sa zdalo, že úvodné dejstvo skončí bez gólov, líder udrel. V 42. min zahrával z hranice šestnástky priamy kop Vorčák a po jeho strele, ktorá sa nešťastne odrazila od jedného z brániacich hráčov, sa favorit ujal vedenia.
Na začiatku druhého polčasu Bešeňová dala hneď jasne najavo, že nemá záujem o žiadne komplikácie. V 47. min sa po dobrom pase uvoľnil Teličák a strelou k tyči zvýšil na 2:0.
Tretí raz sa domáci presadili z penalty, ktorá bola z pohľadu hostí sporná. Loptu si v 67. min na značku pokutového kopu postavil tradične Vyšný a poslal ju nekompromisne do siete. V 79. min potom stanovil konečný výsledok hlavou Kajan.
Góly: 42. Vorčák, 47. Teličák, 67. Vyšný (pok. kop) a 79. Kajan. KLÁŠTOR: Krkoša – Krupčík, P. Černák, Mrázek, Cabada – Jančo st., L. Mravec, Kováč, Jančo ml. – Maroš, Fráter.

Vrútky – Černová 1:2 (0:2)

VRÚTKY. V šesťbodovom zápase sa domáci chceli chytiť, na súpera si trúfali, no napokon si napriek evidentnej snahe zaknihovali už ôsmu prehru v súťaži.
Vrútočania nezačali zle, prvú možnosť na skórovanie mal O. Mráz, no mieril len do brankára. Vzápätí ale udrelo na druhej strane a po rýchlom brejku sa v 8. min presadil Dvorský. Ten potom pridal aj druhý gól Liptákov, v 35. min zvládol koncovku i po ďalšej kontre.
Po prestávke Turčania prepli na vyššie obrátky, mali aj šance, dokonca i vyložené, ale dlho sa im kontaktný gól streliť nepodarilo. V 83. min sa to napokon podarilo Hlinčíkovi, ktorý so 17 m „zapichol“ loptu parádne pod brvno.
V následnom finiši dostali domáci súpera pod tlak, ten ale s vypätím všetkých síl odolával. Navyše, keď mladý Musonda po druhý raz v stretnutí zblízka netrafil odkrytú bránu, bolo jasné, že negatívná séria Turčanov sa ešte natiahne.
Góly: 83. Hlinčík, resp. 8. a 35. Dvorský. VRÚTKY: Veselovský – Prjevara, M. Mráz, Korbel (50. Doboš), Hlinčík – Milan, Mandík, Stefanovic, Janák (37. Sabovčík) – Musonda, O. Mráz (53. Šulík).

Ostatné výsledky 8. kola: Nižná – Bobrov 1:0, Chlebnice – Lipt. Sliače 2:1, Or. Poruba – Or. Jasenica 6:0.

1. Bešeňová     8    7    0    1    23:9    21
2. Žabokreky    8    6    1    1    12:6    19
3. Or. Poruba    8    5    2    1    28:14    17
4. Martin B       8    5    2    1    21:12    17
5. Chlebnice     8    4    2    2    19:12    14
6. Bobrov         8    4    1    3    15:10    13
7. Palúdzka      8    4    0    4    21:17    12
8. L. Sliače       8    2    4    2    16:13    10